تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 23 دی 1397 در ساعت 15 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برخی از انواع مجلات هستند که برای در اختیار گذاشتن مقالات به محققان از آن ها حق اشتراک دریافت می کنند و شما می توانید با پرداخت هزینه ای به مقالات دسترسی داشته باشید. اما برخی دیگر از مجلات که اپن اکسس هستند به شکل رایگان مقالات را در اختیار محققان و دانشجویان قرار می دهند. چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس باعث می شود تا سرعت تحقیقات و پژوهش افزایش پیدا کند و برنامه های تحقیقاتی با چاپ مقاله در این مجلات تسهیل می شود. چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس باعث گسترش آگاهی عمومی خواهد شد ولی با این اوصاف بسیاری نسبت به چاپ مقاله در این مجلات خوش بین نیستند که ناشی از یک سری تصورات نادرست می باشد.

پرداخت هزینه برای چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس

چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس با چاپ مقاله در مجلاتی که دارای حق اشتراک هستند این است که حق کپی رایت برای مجلات دارای حق اشتراک به مجله واگذار می شود ولی در مجلات اپن اکسس حق کپی رایت بر عهده نویسنده مقاله می باشد. برای چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس باید هزینه چاپ و پذیرش توسط نویسنده پرداخت شود و به این ترتیب مجله، مقاله را در اختیار عموم محققین و دانشجویان قرار می دهد.

پرداخت هزینه ای برای سابمیت مقاله توسط نویسنده برای چاپ مقاله اش در مجله اپن اکسس پرداخت نمی شود و هزینه زمانی باید توسط نویسنده پرداخت شود که قرار به چاپ مقاله در مجله باشد و نامه پذیرش به شکل رسمی برای چاپ مقاله برای نویسنده ارسال شده باشد.

میزان هزینه برای چاپ مقاله اپن اکسس

میزان هزینه دریافتی برای چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس بر اساس نظر ویراستار تعیین می شود. بنابراین هزینه پرداختی برای چاپ مقاله می تواند کم باشد و یا تا 5000 دلار هم برسد ولی میزان هزینه ای که بابت چاپ مقاله پراخت می نمایید دلیلی بر خوب یا بد بودن مجله نیست.

تخفیف برای پرداخت هزینه های چاپ مقاله در مجلات اپن اکسس

برخی از مجلات برای چاپ مقاله دانشجویانی که در کشورهای فقیری هستند تخفیف قائل می شوند ولی این بسته به نظر ادیتور مجله می باشد و قاعده کلی به حساب نمی آید. ولی به هر حال اگر می خواهید برای چاپ مقاله تان در مجله اپن اکسس تخفیف بگیرید باید علت دقیق تان را برای تخفیف به ادیتور مجله ارسال نمایید.

درباره آرکایو بیشتر بدانید

اگر شما مقاله ای دارید که هنوز آن را چاپ نکرده اید و از این نگران هستید که مقاله مشابه مقاله شما زود تر  منتشر شود می توانید آن را به آرکایو بفرستید. بنابراین آرکایو یک مجله و انتشارات نیست ولی با ارسال مقاله ما به این سایت دیگر خیال تان از بابت ثبت شدن مقاله به نام شما آسوده خواهد شد. شما زمانی که مقاله خود را به آرکایو ارسال می کنید ظرف 24 ساعت کل مقاله به نام خود شما در سراسر دنیا منتشر خواهد شد. شما می توانید قبل از چاپ مقاله تان در مجله ای معتبر مانند چاپ مقاله  ISI مقاله تان را به آرکایو ارسال نمایید و پس از چاپ مقاله هم می توانید مقاله تان را به آرکایو بفرستید و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :