تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

پذیرش و چاپ مقاله ISI

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 9 دی 1397 در ساعت 10 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و یا عضو هیئت علمی دانشگاه شدن نیاز به حداقل یک چاپ مقاله ISI خواهید داشت. پس از این که مقاله  ای را برای مجله ارسال می کنید نیاز به گذراندن مراحلی برای برای چاپ مقاله می باشد. در مراحل بررسی مقاله برای چاپ مقاله یک سری اصلاحیات و یا پاسخگویی به سوالات بر اساس نظرات داوران باید انجام شود. در این زمان سردبیر مجله، پیش نویس مقاله شما را به همراه نکات و یا پرسش ها به شما بر گردانده و نویسنده مقاله باید به روشن سازی و یا اصلاحات لازم برای چاپ مقاله بپردازد و پاسخ به سوالات را نیز باید در یک فایل ضمیمه ارسال نماید.

پس از اینکه نویسنده مقاله، مشکلات مقاله را برطرف نمود و پاسخ سوالات داوران را ارسال کرد، داوران به بررسی مجدد مقاله ارسال شده پرداخته و در صورت تایید، مقاله را برای چاپ مقاله می فرستند. در این زمان دیگر شما نمی توانید در مقاله پذیرش شده تغییرات کلی اعمال نمایید و فقط قادر هستید تغییراتی بسیار جزئی بر روی مقاله اعمال نمایید که این کار معمولا توسط مجله انجام می شود. هنگامی که مقاله پذیرش شد باید فرم کپی رایت در سایت مجله توسط مسئول مکاتبات مقاله تکمیل و ارسال شود. راهنمایی های لازم برای تکمیل فرم ها برای شما از طریق ایمیل ارسال می شود. از دیگر فرم هایی که باید پر شود فرم چاپ رنگی تصاویر، دسترسی آزاد مقاله و تعداد نسخه برای چاپ مقاله می باشد. در صورت تمایل به چاپ رنگی تصاویر باید هزینه آن توسط نویسنده مقاله پرداخت شود. برای دسترسی آزاد پس از چاپ مقاله به منظور دسترسی آزاد جامعه علمی به مقاله شما باید هزینه ای دیگر توسط نویسنده مقاله پرداخت شود. تعداد چاپ مقاله ISI نیز توسط نویسنده تعیین شده و باید هزینه آن نیز پرداخت شود که در این صورت نسخه های چاپ شده برای نویسنده مقاله ارسال می شود.  

روش کاری برخی مجلات این است که پس از پذیرش مقاله برای چاپ مقاله به فاصله چند روز، آن را به شکل آنلاین بر روی سایت قرار می دهند. در این صورت متن مقاله در ابتدا آورده می شود و تصاویر در نهایت به شکل جدا در انتهای مقاله چاپ می شوند که در این صورت مقاله شما ظاهری مرتب نخواهد داشت . برخی دیگر از مجلات نیز شکل ها و نمودارها را به شکل مرتب شده ای در مقاله قرار می دهند و این نسخه ای است که به نویسنده مقاله ارسال شده و نویسنده صحت مقاله را تایید و یا رد خواهد کرد و پس از تایید نویسنده مقاله به شکل آنلاین بر روی سایت قرار می گیرد.

پس از اینکه مقاله به شکل آنلاین برروی سایت مجله قرار گرفت چند ماه و یا چند هفته بعد چاپ مقاله ISI توسط مجله انجام می شود. اینکه چه مدت زمان برای چاپ مقاله مورد نیاز می باشد بستگی به این دارد که چه تعدادی از مقالات در صف بررسی قرار دارند. مجلاتی که تعداد زیادی از مقالات را در طول سال چاپ می کنند در فاصله زمان کمتری چاپ مقاله را انجام می دهند و این می تواند عامل مهمی در بررسی زمان احتمالی چاپ مقاله شما می باشد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :