تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

نحوه چاپ مقاله علمی ترویجی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 در ساعت 13 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چاپ مقاله علمی ترویجی  یکی از حوزه های تخصصی است که دارای تقاضای زیادی می باشد. با چاپ مقاله در مجلات علمی ترویجی دانشجویان می توانند برای خود اعتبار بالایی را کسب نمایند. چنین مجلاتی که چاپ مقاله علمی ترویجی را انجام می دهند درای استاندردهای مشخصی می باشند و گرفتن پذیرش از آن ها برای چاپ مقاله آسان نمی باشد. بنابراین اگر می خواهید ادام به چاپ مقاله علمی ترویجی نمایید باید استاندرادهای مجله را به دقت مطالعه و آن را بر روی مقاله خود پیاده سازی نمایید. به این ترتیب است که شما احتمال چاپ مقاله خود را در آن مجله افزایش خواهید داد.

قوانین نوشتن و چاپ مقاله علمی ترویجی

قبل از شروع به نوشتن مقاله شما باید بدانید که مخاطب شما کیست و انتخاب موضوع را برای چاپ مقاله بر ان اساس انجام دهید. موضوعی که برای چاپ مقاله انتخاب می نمایید باید مورد پسند شما باشد و همچنین باید در حوزه تخصصی شما باشد تا مخاطب به سمت مقاله شما جذب شود. موضوعی که برای مقاله تان در نظر می گیرید باید تعریف شده باشد و مبهم و گنگ نباشد.

اطلاعات در زمینه ادبیات موضوعی که انتخاب می کنید داشته باشید

درباره موضوع تحقیقاتی خودتان اطلاعات داشته باشید و بدانید که باید به سراغ کدام یک از موضوعات مقاله خود بروید بنابراین بهتر است لیستی را تهیه نمایید و به دنبال یافتن آن ها برای استفاده در مقاله خودتان باشید. برای چاپ مقاله فقط به پژوهش در زمینه کاری خود اکتفا نکنید و مقاله هایی که پیش تر نیز به چاپ رسیدهاند را نیز بررسی نمایید.

یادداشت برداری برای چاپ مقاله

هدف از نوشتن یک مقاله علمی ترویجی استفاده از اطلاعات گذشته و داده هایی است که در دیگر مقالات به دست آمده اند. بنابراین شما برای چاپ مقاله باید یک لیست را از نتیجه ها و چکیده های سایر مقالات را جمع آوری کرده و در هنگام نوشتن مقاله از آن ها در جای مناسب و با ذکر منبع استفاده نمایید.

تمرکز بر روی موضوع

شما در هنگام نوشتن مقاله باید بر روی موضوع خود متمرکز شده و از آن فاصله نگیرید. بنابراین شما باید برای نوشتن موضوع خود مقالاتی را انتخاب نمایید که نزدیک به موضوع شما باشند و شما را از بحث اصلی دور نکنند.

رعایت منطق در چاپ مقاله

جمع آوری نتایجی که افراد قبلی کسب نموده اند و خلاصه کردن ان ها در یک مقاله بدون این که روندی منطقی درباره نتایج به دست نیاورید از مناسب نمی باشد بنابراین هدف شما برای چاپ مقاله   باید این باشد که نکاتی را برای ایندگانی که می خواهند در زمینه تحقیقاتی شما تحقیق نمایند مشخص کند.

قسمت های مختلف یک مقاله علمی ترویجی

برای چاپ مقاله باید اصولی رعایت شود و بخش های از پیش تعیین شده ای را برای چاپ مقاله در نظر گرفت که عبارتند از: عنوان، مقدمه، روش تحقیق، نتایج، بحث و نتیجه گیری و منابع

استفاده از بازخورد خوانندگان

شما باید برای نوشتن مقاله خود هنگامی که مقالات مشابه را مطالعه می نمایید بازخورد و نقد هایی که به آن مقاله وارد شده است را بررسی کرده و از آن ها برای مقاله خود به کار ببرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :