تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

عوامل موثر در پذیرش و چاپ مقاله

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 16 دی 1397 در ساعت 13 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در پذیرش مقاله برای چاپ مقاله عواملی موثر است که با رعایت آن ها می توانید احتمال پذیرش مقاله تان را تا حد زیادی افزایش دهید. برای تشخیص عوامل موثر در چاپ مقاله می توانید مقالاتی را بررسی نمایید که قبلا توسط آن مجله پذیرش شده باشد. دقت کنید که آن مقاله چه نکاتی را در نوشتن مقاله مد نظر قرا داده است و شما نیز سعی کنید برای چاپ مقاله خود در مجلات معتبر مثل چاپ مقاله ISI از آن ها استفاده نمایید. با بررسی مقالات معتبر در سایت هایی که در آن ها مقالات به چاپ رسیده اند به نکاتی دست پیدا کرده ایم که درباره آن ها توضیحاتی در زیر آورده ایم.

یکی از عوامل موثر برای پذیرش و چاپ مقاله این است که نویسنده راجع به یک موضوع بینشی جدید ایجاد می نماید. به عنوان مثال می توان به حل یک معمای حل نشده به وسیله استنباط جدید و قوی و همچنین نتایجی که از اتفاقات گذشته حاصل شده است پرداخت و بینشی جدید نسبت به مسئله ای ایجاد نمود.

دومین عاملی که احتمال پذیرش و چاپ مقاله را بیشتر می کند این است که مقاله برای افرادی که مسئول هستند می تواند ایجاد بینشی جدید کند. برای مثال زمانی که در مورد درمان یک بیماری در مقاله صحبت می شود مسئولین را آگاه می کند تا بتوانند برای جلوگیری  از بیماری اقدامات لازم را انجام دهند.

برخی مقالات نیز به گونه ای می باشند که برای خواننده می تواند ایجاد ایده های جدید کند و بتواند به خوانندگان مقاله این امکان را بدهد که بتوانند در آن زمینه تئوری پردازی کنند که این نوع از مقالات نیز عموماً برای چاپ مقاله در مجلات معتبری مثل چاپ مقاله ISI می توانند پذیرش بگیرند.

برخی دیگر از مقالات نیز می کوشند تا سوالات جدیدی را در ذهن خواننده ایجاد نمایند. ایجاد سوال در حیطه ای که مقاله درباره آن سخن گفته است در ذهن خواننده باعث می شود تا سردبیران مجله پذیرش مقاله را برای چاپ مقاله اعلام نمایند.

استفاده از روش های جدید برای جمع آوری اطلاعات و استفاده از روش های مبتکرانه از دیگر دلایلی می باشد که سردبیران مجله تصمیم به چاپ مقاله می گیرند.

اعلام داده ها در یک مقاله و بیان آن ها به شکل واضح در مقاله و آوردن دلایل و پشتیبانی کامل از داده ها به نحوی که نتوان بر داده ها ایرادی وارد کرد از دیگر عوامل موثر در پذیرش مقاله می باشد.

اگر بتوانید با دیگر مقالاتی که در این زمینه تایید شده اند ارتباط برقرار نمایید و یا ارتباط با مقالات را در دیگر زمینه ها انجام دهید به شکلی که که باعث عمق بیشتر مقاله شود  از دیگر دلایلی می باشد که باعث می شود پذیرش چاپ مقاله انجام شود.

استفاده از صراحت در گفتار و پراکنده نبودن سخن و استفاده نکردن از جملات مبهم و پیچیده از دیگر عواملی است که که در پذیرش و چاپ مقاله بسیار موثر است.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :