تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

رفرنس نویسی به روش هاروارد در چاپ مقاله

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 1 خرداد 1398 در ساعت 16 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای چاپ مقاله نیاز است تا شما بر اساس نوع استانداردی که مجله مورد نظرتان دارد اقدام به رفرنس نویسی نمایید.  بنابراین نمی توان دستوری واحد را برای نوشتن رفرنس برای مجلات مختلف ارائه نمود اما استانداردهایی برای این منظور در نظر گرفته شده است و هر مجله طبق یکی از این استانداردها می خواهد که شما رفرنس نویسی را برای چاپ مقاله انجام دهید یکی از استانداردهایی که مجلات برای چاپ مقاله از آن استفاده می نمایند رفرنس نویسی به روش هاروارد می باشد.

دیگر انواع رفرنس نویسی عبارتند از apa، ونکوور و شیکاگو که در اینجا توضیحتی را در باره رفرنس نویسی هاروارد برای چاپ مقاله به شما ارائه می نماییم. اصالتا رفرنس نویسی به این منظور انجام می شود که به نوعی از نویسندگانی که ما از مطالب آن ها برای چاپ مقاله استفاده کرده ایم قدردانی کرده باشیم و نتیجه تلاش های آن ها را نادیده نگرفته باشیم. به شکل کلی می توان گفت که در رفرنس نویسی مطالبی همچون نام نویسنده، تاریخ چاپ مقاله و یا نوشته علمی، موضوع مطلب علمی نوشته و یا مقاله و همچنین نام ناشر و همچنین ادرس مطلبی که در آن استفاده کرده ایم.

در رفرنس نویسی به روش هاروارد موارد ذکر شده به این ترتیب است: نام خانوادگی، نام، تاره منتشر شدن نوشته، موضوع، شهر، ناشر و شماره صفحات و در پایان نام نویسندگان مقاله به ترتیب حروف الفبا ذکر می شود.

در روش رفرنس نویسی هاروارد برای چاپ مقاله چنان چه از مقالات مختلفی که از یک نویسنده به چاپ رسیده است استفاده می نمایید باید نام مقاله را به ترتیب تاریخ انتشار بنویسید.

رفرنس نویسی به روش هاروارد برای کتابی با یک نویسنده

اگر بخواهید رفرنس را برای کتاب هایی بنویسید که دارای یک نویسنده می باشد باید به ترتیب زیر عمل کنید

نام خانوادگی نویسنده، نام نویسنده، موضوع، شماره ویرایش چناچه بار بیش از یکم چاپ باشد، شهر انتشار کتاب، ناشر و شماره صفحات.

روش رفرنس نویسی برای چاپ مقاله که در یک پایگاه اطلاعات به انتشار رسیده است

چنان چه مقاله ای را که از آن برای چاپ مقاله استفاده کرده اید به شکل آنلاین پیدا کرده اید و از آن استفاده نموده اید باید به غیر از اینکه مشخصات مقاله را به عنوان رفرنس می آورید باید  آدرس صفحه اینترنتی که مثاله را از آن جا برداشته اید را قید نمایید و همچنین باید تاریخ دسترسی به مقاله را نیز بیاورید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه آینده برتر تماس بگیرید و از کارشاسان ما در هر زمینه ای راهنمایی بگیرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :