تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

رفرنس نویسی به روش شیکاگو برای چاپ مقاله

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 خرداد 1398 در ساعت 10 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای چاپ مقاله در نظر داشته باشید این است که رفرنس نویسی را برای مجله و یا دانشگاه می باشد. شما به عنوان یک محقق باید بدانید که برای چاپ مقاله در مجله مورد نظر باید نحوه رفرنس نویس تان بر چه اساسی باشد. یکی از روش هایی که برای رفرنس نویسی برای چاپ مقاله مورد استفاده قرار می گیرد رفرنس نویسی به روش شیکاگو می باشد.

اهمیت رفرنس نویسی در چاپ مقاله

قبلاً نیز به اهمیت رفرنس نویسی برای چاپ مقاله از جمله چاپ مقاله ISI  اشاره نموده ایم در کل می توانیم سه دلیل را برای رفرنس نویسی به منظور چاپ مقاله بیان نماییم.

شما با استفاده از رفرنس نویسی در چاپ مقاله خود به نوعی از منابعی که از آن ها در چاپ مقاله استناد نموده اید قدردانی کرده اید به این ترتیب است که اگر برای چاپ مقاله از منابعی استفاده نمایید که در رفرنس نام آن ها را نیاورید به نوعی سرقت علمی انجام داده این و اگر چنین چیزی برای داوران مجلات محرز شود مقاله شما را مردود کرده و ممکن است عواقب خوبی برای آینده علمی شما نداشته باشد.

یکی دیگر از دلایلی که شما باید رفرنس نویسی را در چاپ مقاله انجام دهید این است که خواننده مقاله چنان چه بخواهد اطلاعات بیشتری در زمینه تحقیقاتی شما کسب نماید می تواند با مراجعه به رفرنس های شما و مطالعه مقالاتی که شما به آن ها رفرنس داده اید اطلاعات بیشتری کسب نماید.

این که شما چه مقدار برای چاپ مقاله خود مطالعه کرده اید و به آن ها استناد نموده اید نشان دهنده  این است که شما چه میزان مطالعه برای تحقیق خود انجام داده اید و این میزان دقت شما را برای چاپ مقاله نشان می دهد.

اما گفتیم که یکی از روش های رفرنس نویسی برای چاپ مقاله از جمله برخی از چاپ مقاله ISI ، رفرنس نویسی به روش شیکاگو می باشد. اگر باید برای چاپ مقاله خود از این روش استفاده نمایید در ادامه با ما باشید.

روش های رفرنس نویسی به روش شیکاگو

روشی که بیشتر برای نوشته های تاریخی کاربرد دارد به این شکل است که شما هر کجایی که از منبعی استفاده کرده اید را به روش مشخصی شماره گذاری کنید و با استفاده از این شماره ها در پایان صفحه و یا در پایان مقاله برای ارائه توضیحات بیشتر استفاده نمایید.

روش دیگری که می توانید برای رفرنس نویسی به روش شیکاگو برای چاپ مقاله از آن استفاده نمایید این است که از تمام اطلاعاتی که در مقاله خود استفاده کرده اید را در انتهای مقاله بیاورید و به این ترتیب خواننده مقاله شما می داند که شما برای چاپ مقاله خود از چه منابعی استفاده کرده اید.

انتخاب روش مناسب رفرنس نویسی شیکاگو در چاپ مقاله

روشی که در ابتدا بیان شد بهترین روش رفرنس نویسی شیکاگو برای چاپ مقاله با مضمون های علوم انسانی می باشد. این روش سیستم یادداشت و کتاب شناسی می باشد.

اما این سیستم که نام نویسنده و تارخ انتشار را در انتهاب مقاله بیاورید بیشتر برای متون علمی کاربرد دارد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :