تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

راهنمای نویسندگان مقاله قبل از ارسال

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 30 دی 1397 در ساعت 12 : 34 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هر پژوهشگری که در یک زمینه تحقیق می کند بتدریج اطلاعاتی را جمع آوری و تولید می کند و چاپ مقاله به این منظور انجام می شود که نویسنده مقاله اطلاعات بدست آمده را با سایر محققین به اشتراک بگذارد. پس از اینکه نوشتن مقاله توسط محقق به اتمام رسید  نوبت به انتخاب مجله برای چاپ مقاله می باشد. بنابراین شما باید مجله مناسب را انتخاب کرده و به قسمت راهنمای نویسندگان مراجعه نمایید تا بتوانید  مقاله خود را در چارچوب آن مجله نوشته و برای چاپ مقاله اقدام نمایید. در صورتی که قبل از ارسال مقاله توجهی به قسمت راهنما نکنید مراحل بررسی و پذیرش به دلیل اصلاحات برای چاپ مقاله با درازا خواهد کشید.

روش کلی برای نوشتن مقاله در همه مجلات مشابه می باشد ولی اینکه با چه ترتیبی مقاله تنظیم شود برای هر مجله ای متفاوت می باشد برای مثال اینکه مقاله باید با چه فونتی نوشته شود و حجم هر بخش چقدر باشد و فاصله خطوط چه مقدار باشد و اینکه نحوه ارجاعات به چه نحوی باشد در قسمت راهنمای مجله درباره آن ها توضیح داده شده است و باید مقاله را بر آن اساس برای چاپ مقاله آماده کنید.

برای اینکه بتوانید روند نوشتن مقاله را از ابتدا رعایت کنید بهتر است از ابتدا مجله مورد نظر خود را برای چاپ مقاله انتخاب نمایید تا روند پیشرفت مقاله را بر اساس مجله مورد نظر تنظیم نمایید برای مثال برای چاپ مقاله ISI بهتر است از قبل بدانید که باید چه نکاتی را رعایت نمایید مقاله را بر آن اساس تنظیم کنید. در بیشتر مجلات برای قسمت های مختلف از مقاله یک صفحه اختصاص می دهند و ترجیح شان نیز بر این است که شکل ها و نمودارها به شکل مجزا در قسمتی جدا ارائه شوند و شکل ها و عکس ها در لابه لای متون وارد نشوند.

در اینجا مختصری درباره صفحات مقاله توضیحاتی ارائه می دهیم.

صفحه عنوان مقاله

به شکل کلی صفحه مقاله از نام و نام خانوادگی نویسنده، بالاترین رتبه علمی، جایگاه، وضعیت آکادمیک و آدرس و نام مجموعه ای که تحقیقات شما در آنجا انجام شده است تشکیل شده است.

بررسی مقاله قبل از ارسال برای چاپ مقاله

پس از اینکه مقاله را بر اساس قسمت راهنمای مجله آماده کردید باید مقاله را چندین بار خوانده تا بتوانید ایرادات احتمالی مقاله را برطرف نمایید. البته برای دریافت بهترین نتیجه بهتر است مقاله را به کسانی که قبلاً مقاله ای را چاپ کرده اند نیز بسپارید تا آن ها نیز بر اساس تجربیات خود ایردات مقاله تان را به شما بگویند تا آن ها را تصحیح نمایید. همچنین برای اینکه متنی گویا داشته باشید بهتر است از نظر نگارشی مقاله تان را به کسی بسپارید که بتواند مقاله شما را از نظر نگارشی و روان بودن بررسی نماید.

نامه همراه مقاله یا Cover Letter

شما هنگامی که مقاله را برای چاپ مقاله ارسال می کنید باید یک نامه همراه نیز به همراه مقاله برای سردبیر ارسال کنید و از او درخواست کنید تا مقاله را برای چاپ مقاله بررسی نماید. سردبیران مجلات به طور معمول قبل از خواندن مقاله نامه همراه را مطالعه می کنند و در صورتی که نکاتی لازم را در نامه بیان کرده باشید می تواند تاثیری مثبت بر روی دیدگاه سردبیر مقاله بگذارد.

ارسال مقاله برای بررسی و چاپ مقاله

برای ارسال مقاله در حال حاضر بیشتر از طریق ایمیل اقدام می شود که شما باید مقاله را در فرمت Doc و یا Pdf ارسال نمایید. اگر مقاله را به شکل Pdf ارسال می کنید باید یک بار مقاله را بررسی نمایید تا هیچ جابه جایی در آن به وجود نیامده باشد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :