تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

راهنمایی کلی برای چاپ مقاله

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 در ساعت 11 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دانشجویان و افرادی که به تازگی تصمیم به نوشتن مقاله کرده اند برای این که بدانند برای چاپ مقاله باید چه مراحلی را طی کنند دچار مشکل می شوند. بنابراین به دنبال مرجعی هستند که بتوانند با استناد به آن مراحل پژوهش خود و چاپ مقاله را به پایان برسانند. مجلات زیادی هستند که که در زمینه راهنمایی نویسندگان مطالبی مفید را به چاپ رسانده اند و شما می توانید با مطالعه آن ها مراحل چاپ مقاله به درستی طی نمایید.

Issn  مجله ای است که اطلاعات جامعی را درباره هر کدام از مجلات چاپ مقاله به محققین و دانشجویان تازه کار ارائه می دهد. اطلاعات جامعی درباره هر مجله ارائه می شود که می توان با در نظر گرفتن آن ها چاپ مقاله خود را به در مجله مورد نظر انجام دهید.

زمان تقریبی احتمال پذیرش مجله برای چاپ مقاله

میانگین زمانی که برای اکسپت مجله در نظر گرفته می شود در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. برای مثال ممکن است برای یک مجله میانگین زمان 24 ماه برای پذیرش مقاله یا عدم پذیرش مقاله در نظر گرفته شده باشد که در این صورت شما اگر برای چاپ مقاله عجله داشته باشید این مجله برای شما مناسب نخواهد بود و باید مجله ای را برای چاپ مقاله انتخاب نمایید که مدت پذیرش کم تری داشته باشد.

احتمال پذیرش برای چاپ مقاله

یکی دیگر از نکاتی که برای چاپ مقاله در نظر گرفته می شود میزان احتمال چاپ مقاله شما  در هر مجله مثل چاپ مقاله ISI از نکاتی است که در این مجلات برای هر مجله چاپ مقاله در نظر گرفته می شود. برای مثال برای چاپ مقاله در برخی از مجلات احتمال چاپ مقاله 50% می باشد و برای برخی دیگر درصدی متفاوت دارد.

بررسی لیست سیاه چاپ مقاله

برخی از مجلات چاپ مقاله در لیست سیاه قرار دارند که اگر شما ندانید ممکن است اقدام به چاپ مقاله در این مجلات نمایید.  چاپ مقاله در این مجلات هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و باعث ارتقائی برای شما نخواهد شد.

سیستم اسکوپوس مرجعی برای مجلات معتبر

مجلاتی که دارای اعتباری نمی باشند در اسکوپوس نمایه نمی شوند بنابراین ش ما با مشاهده مجله مورد نظر خود در فهرست مجلات نمایه شده اسکوپوس به این نتیجه خواهید رسید که مجله ای که برای چاپ مقاله انتخاب نموده اید معتبر می باشد.

بررسی وضعیت حال حاضر مجله

اگر مجله در حال حاضر اکتیو باشد وضعیت مجله اکتیو نمایش داده می شود. در غیر این صورت ممکن است مجله ای در برهه ای از زمان اکتیو بوده باشد و در برهه ای دیگر از زمان با رعایت نکردن استانداردها از حالت فعال خارج شده باشد. هر چه مجله ای در مدت زمان بیشتری فعال باشد مطمناً مجله قوی تر محسوب می شود.

بررسی پارامترهای مربوط به مجلات چاپ مقاله

برخی از پارامترها نیز هستند که بیانگر کیفیت نوع مجله برای چاپ مقاله  برای مثال چاپ مقاله ISI می باشند که از آن جمله می توان به ایمپکت فاکتور، آیگن فاکتور، Quartline Rank و ضریب sjr اشاره نمود

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :