تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

دلیل اهمیت چاپ مقاله ISI

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 بهمن 1397 در ساعت 14 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بسیاری از محققان و اساتید که در زمینه  های مختلف فعالیت می کنند می خواهند تا نتیجه تحقیقات خود را توسط مجله ای معتبر منتشر نمایند تا سایر محققین نیز بتوانند از دستاوردهای وی استفاده کنند و از آن برای ادامه پژوهش های خود استفاده کنند.

ISI معتبرترین استاندارد علمی

یکی از معتبرترین موسسات علمی در دنیا ISI می باشد که مخفف Institute for Scientific Information است. ISI  از نظر استانداردهای علمی در مرتبه اول قرار دارد. این موسسه دارای معیارهایی برای ارزیابی می باشد که این معیارها برای تمامی موسسات قابل قبول می باشد. مجله هایی  که در این موسسه مورد قبول واقع می شوند از بسیاری از فیلترها عبور می کنند.

ادعای موسسه ISI این است که برای پذیرش مجلات و ارزیابی آن ها و چاپ مقاله ISI هیچگونه تبعیضی قائل نمی شود ولی بسیاری به خصوص کشورهای جهان سوم چنین اعتقادی ندارند. ISI یک استاندارد علمی محسوب می شود و مجلاتی که می خواهند این استاندارد را داشته باشند باید از جوانب مختلفی مورد ارزیابی قرار بگیرند. برخی از ان ها عبارتند از ضریب تاثیر یاIF، شاخص فوریت و نیمه عمر استناد.

چاپ مقاله ISI

وقتی این مجلات موفق به دریافت استاندارد ISI می شوند چاپ مقاله در آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد شد به این شکل که بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران و اساتید در رده های مختلف علمی تلاش برای چاپ مقاله ISI می کنند تا از نظر علمی بتوانند مدارج علمی را طی کنند. یکی از ایراداتی که درباره ISI بر آن وارد بود  عدم چاپ مقاله ISI در حوزه علوم انسانی بود که در حال حاضر درصد بیشتری از قبل را به چاپ مقاله ISI  در حوزه علوم انسانی تخصیص داده است. با تمام فیلتر هایی که برای مجلات ISI در نظر گرفته شده است ولی متاسفانه برخی از مجلاتی که زیاد قوی نیستند این استاندارد را دریافت کرده اند که راه را برای دلالی تا حدودی باز گذاشته است.

فعالیت های موسسه ISI

شما برای چاپ مقاله ISI با دسته بندی مقالات و سرویس های پژوهشی در بسیاری از علوم روبرو می شوید. با دسته بندی مقالات در این موسسه امکان دسترسی شما به عنوان های مختلف به راحتی امکان پذیر است. با چاپ مقاله ISI و طبقه بندی آن توسط این موسسه باعث شده تا مبادلات علمی در میان پژوهشگران در هر نقطه از دنیا به راحتی امکان پذیر باشد. یک مجله که موفق به کسب استانداردهای ISI می شود  اگر نتواند سطح علمی خود را در حد استاندارد نگه دارد این امتیاز توسط ISI از وی پس گرفته می شود. هم اکنون بیش از 16000 مجله هستند که دارای استاندارد ISI هستند و شما برای چاپ مقاله ISI می توانید آن ها را انتخاب نمایید.  همچنین هر ساله نیز 2000 مجله متقاضی دریافت ISI هستند که پس از بررسی های لازم 10 تا 15 درصد انها به لیست مجلات ISI اضافه می شوند.

یکی دیگر از کارهایی که موسسه ISI انجام می دهد این است که برخی از پژوهشگران و دانشجویان برتر در سمینارها را برای ادامه تحصیل بورسیه می کند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :