تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

تاریخچه ISI برای چاپ مقاله ISI

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 15 اسفند 1397 در ساعت 12 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بسیاری از محققان و دانشجویان به دلایلی نظیر ارتقاء علمی و یا پذیرش در آزمون دکترا احتاج به چاپ مقاله ISI دارند. اینکه چرا چاپ مقاله ISI دارای اهمیت بالایی می باشد در زیر اشاره ای به تاریخچه  ISI می کنیم.

Istitute for Sientific Information که با مخفف ISI شناخته می شود به معنی موسسه اطلاعات علمی بوده و در سال 1960 توسط یوجین گارفیلد تاسیس شد. این موسسه که بر روی سنجش علم و انتشارات علمی تمرکز دارد در سال 1992 توسط موسسه علمی تامسون خریداری شد و در حال حاضر قسمتی از شرکت Thamson Reuters محسوب می شود.

خدمات ارائه شده توسط ISI

فهرست کتاب ها و مقالات توسط موسسه ISI ارائه می شود. نمایه سازی نقل قول ها  و تحلیل آن ها بوسیله خود گارفیلد پایه گذاری شد. نگهداری داده ها برای نقل قول های هزاران مجله دانشگاهی از خدمات این مجله است. شما اگر قصد چاپ مقاله ISI را دارید می توانید به پایگاه داده ISI's Web of Knowledge  مراجعه نمایید. محققان با استفاده از این دیتا بیس می توانند مقالاتی را که دارای ارجاعات زیادی بوده اند را به راحتی بیابند و همچنین می توانید مقالاتی را  که به این مقاله ارجاع داده اند را به راحتی پیدا کنید.

یکی دیگر از خدماتی که توسط ISI ارائه می شود این است که مجله های علمی که انگلیسی باشند را بررسی می کند و در میان آنها برخی را به عنوان مجلات معتبر برای چاپ مقاله به جامعه علمی معرفی می کند. مجله ای که معرفی می شود اگر کارکرد مناسبی در طول سال نداشته باشد می تواند از لیست مجلات ISI برای چاپ مقاله ISI حذف شود. هم اکنون حدودا 20000 مجله در لیست ISI قرار دارند که می توانید مقاله خود را برای چاپ مقاله  ISI به آن ها ارسال نمایید.

نحوه انتخاب مجله برای قرار گیری در مجلات ISI

 یک مجله برای قرارگیری در لیست مجله ISI باید استانداردهایی را رعایت نماید و باید مراحل ارزیابی این مجله را طی کند.  از جمله مواردی که باید توسط مجله رعایت شود متنوع بودن مقالاتی است که در مجله به چاپ رسیده و همچنین انتشار در زمان مشخص مجله است. از دیگر مواردی که بررسی می شود عبارت است از عنوان مقاله، چکیده مقاله و نوع کلمات کلیدی که باید به زبان انگلیسی  باشد همچنین منابع نیز ترجیحاً به زبان انگلیسی باشد. با بررسی کلیه عوامل برای قرار گیری در لیست مجلات ISI، مجله نمره ای دریافت می کند. نحوه داوری مقالات برای چاپ مقاله نیز از دیگر مواردی است که برای کسب رتبه ISI توسط موسسه ISI بررسی می شود.

اگر میزان زیادی از منابعی که در مقاله ذکر شده است یکی از نویسنده همین مقاله مورد بررسی باشد از اهمیت مقاله کم می کند زیرا مقاله را از حالت بین المللی خارج می کند.

تشخیص ISIبودن مجله برای چاپ مقاله ISI

شما اگر می خواهید اقدام به چاپ مقاله ISI نمایید باید از این که مجله ISI می باشد اطمینان حاصل نمایید. بنابراین بهترین راه برای اطمینان از ISI بودن مجله این است که سایت های معتبری مانند تامسون مراجعه نمایید. متاسفانه در کشور ما برای چاپ مقاله ISI هیچ مجله داخلی وجود ندارد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :