تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

بخش های مختلف یک مقاله علمی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 25 فروردین 1398 در ساعت 14 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات شما به عنوان یک محقق باعث می شود تا شما علاوه بر اینکه نتایج تحقیقات خود را با دیگر محققان و دانشجویان به اشتراک بگذارید باعث می شود تا نشان دهنده موفقیت شما در زمینه تحقیقاتی تان باشد که با ثبت آن در مجلات معتبر علمی به اثبات می رسد. کیفیت بالای یک مقاله ممکن است که زمان بر باشد اما اعتبار علمی شما را بسیار بالا می برد. بنابر این چنانچه قصد چاپ مقاله به خصوص چاپ مقاله ISI را دارید باید بدانید که یک مقاله موفق از چه بخش هایی تشکیل می شود پس در ادامه با ما همراه باشید.

نکات مهم در نوشتن و چاپ مقاله

چاپ مقاله زمانی موفق خواهد بود که بتواند با مخاطبین خود ارتباط برقرار کند و بتواند اطلاعات را به خوبی و بدون هیچ ابهامی به خواننده منتقل نماید. در بسیاری از موارد نیز نویسندگان مقاله به جای آگاه سازی خواننده از نکات به روز اقدام به بیان نکاتی می نمایند که غیر ضروری بوده و فقط در جلب خواننده موثر می باشد که در نتیجه فقط گروه خاصی اقدام به خواندن مقاله شما می کنند.

برای چاپ مقاله علمی باید اصولی را رعایت نمایید و مجلات برای چاپ مقاله از جمله چاپ مقاله ISI از قوانینی پیروی می کنند که شما برای چاپ مقاله باید آن ها را رعایت نمایید. برای این که مقاله شما بتواند با مجلات مختلفی منطبق شود باید بتوانید مقاله را به گونه ای بنویسید که بتوانید به راحتی مقاله را برای چاپ مقاله با مجلات مختلف انطباق دهید

الگویی که برای بیشتر مجلات قابل قبول می باشد

عنوان مقاله

برای انتخاب عنوان مقاله باید از کم ترین کلمات و با معنی ترین کلمات استفاده نمایید تا بتواند نشان دهنده محتوای مقاله باشد. بهتر است از کلمات کلیدی مقاله برای عنوان مقاله برای چاپ مقاله استفاده نمایید. اگر عنوان را برای چاپ مقاله از جمله چاپ مقاله ISI  به درستی انتخاب نکنید ممکن است دسترسی مخاطب اصلی به آن مشکل و حتی غیر ممکن باشد.

مجموعه کلمات کلیدی

انتخاب درست کلمات کلیدی در چاپ مقاله به جستجو گر این امکان را می دهد تا بتواند به راحتی با جستجوی کلمه مورد نظر خود به مقاله و یا مقاله هایی در این زمینه دسترسی پیدا کند.

چکیده مقاله در چاپ مقاله

اگر چکیده یک مقاله به خوبی نوشته شده باشد باعث می شود تا خواننده با خواندن چکیده با سرعت متوجه شود که موضوعاتی که در مقاله وارد شده است با علایق و یا نیازهای وی هماهنگی دارد و یا ندارد و بر این اساس مقاله را بخواند.

مقدمه مقاله در چاپ مقاله

در بخش مقدمه برای چاپ مقاله شما باید به شکل کلی مقاله خود را معرفی نمایید و برای خواننده این انگیزه را بوجود بیاورید که محتوای مقاله را مطالعه نماید و این وظیفه شما است که مقدمه مقاله را به نحوی بنویسید که خواننده علاقمند به خواندن ادامه مقاله شما شود.

بخش روش تحقیق در چاپ مقاله

هدف از نوشتن روش تحقیق برای چاپ مقاله این است که شما باید جزئیات کافی را برای محققین بعدی را به گونه ای ارائه نمایید که بتوانند تحقیقات شما را ادامه و گسترش دهند.  روش تحقیق باید به گونه ای توسط نویسنده بیان شود که بتواند آغاز تحقیقات دانشمندان شود

نتیجه گیری در چاپ مقاله

در این قسمت  شما نتایج تحقیقات خود را بیان می کنید. در این قسمت تصویرها و جدول ها از بخش های اصلی نتیجه گیری محسوب می شوند. داده ها را در این بخش به گونه ای بیان کنید که قابل فهم باشند و نکات و نتایج را به شکل مفهوم برای خواننده ارائه نمایید.

بحث در چاپ مقاله

در این قسمت باید راجع به اصولی صحبت شود که در این مقاله مورد بررسی و معرفی قرار گرفته است و یا باید درباره تحقیقاتی که در گذشته انجام شده است و در این تحقیق تقویت شده است بحث می شود. شما در بحث می توانید نتیج خود را با نتایج قبلی مقایسه کرده و نکات خود را در این قسمت بیان نمایید.

بخش منابع

چنانچه از تحقیقاتی که پیش از شما استفاده شده است در مقاله خود استفاده نمایید باید نام منابع را در لیست منابع خود با دقت بیاورید. اگر از مقاله ای استفاده نمایید و نام آن مقاله را در چاپ مقاله خود وارد نکنید ممکن است به سرقت علمی شما را متهم نمایند

به غیر از تمام مواردی که در بالا ذکر شد از آنجا که در کشور ما اول مقاله ها به زبان فارسی نوشته می شوند و سپس با ترجمه مقاله به زبان انگلیسی برگردانده می شود بنابراین باید  تخصص لازم را نیز در زمینه ترجمه مقاله داشته باشید و چنان چه نمی توانید از عهده ترجمه مقاله به خوبی بر آیید باید از کسی که در زمینه ترجمه مقاله دارای تجربه کافی باشد کمک بگیرید زیرا ویرای و ترجمه مقاله از قسمت هایی است که باید به خوبی انجام شود و نکات مبهمی بر اثر ترجمه مقاله نادرست برای دبیران مجله ایجاد نشود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :