تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

انواع مختلف مقالات قابل چاپ در مجلات

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 5 دی 1397 در ساعت 10 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نوشتن مقاله مدت زمان زیادی را از نویسنده مقاله می گیرد و در بسیاری از موارد مقاله، حاصل سال ها تلاش پژوهشگر است. البته در این بین پژوهشگر می تواند بسیاری از کارهای دیگر را انجام بدهد و همچنین پژوهش خود را برای چاپ مقاله نیز آماده می کند.

برای چاپ مقاله می توان از ادبیات مختلفی استفاده کرد. چاپ مقاله می تواند بر اساس پژوهشی اولیه انجام شود که ادبیات اولیه نامیده می شود و یا می توان چاپ مقاله را بر اساس دیگر کارهایی که قبلاً انجام شده است انجام داد که می توان به آن ادبیات ثانویه گفت. بهتر است شما در مورد مجلاتی که می خواهید مقالات خود را در آن ها چاپ کنید اطلاعات کافی داشته باشید برای مثال برای چاپ مقاله ISI  باید در باره نحوه مقاله نویسی برای این مجله اطلاعات کاملی را داشته باشید. داشتن اطلاعات در این زمینه باعث می شود تا شما راه هایی را که می توانید چاپ مقاله خود را در آن انجام دهید بشناسید.

برای چاپ مقاله باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر مقاله ای در هر مجله ای قابل چاپ نمی باشد برای مثال برای چاپ مقاله PubMed باید فقط مقالات پزشکی ارسال شود. به همین دلیل است که کلیه مجلات قوانین خود را برای چاپ مقاله اعلام می کنند. این قوانین در سایت مجلات در قسمت مشخصی اعلام می شود. به همین دلیل شما قبل  از ارسال برای چاپ مقاله باید بررسی کنید که مقاله شما در این مجله قابل چاپ می باشد یا نه؟

در اینجا به بعضی از انواع انتشارات تخصصی اشاره می کنیم:

  • یکی از انواع انتشار، پژوهش اصلی است که بر اثر انجام مطالعات دقیقی می شود که زمان زیادی برای آن پژوهش آن صرف شده است. پژوهش های اصلی که دارای ادبیات اولیه می باشند طولانی هستند و برای انجام و نوشتن این نوع از پژوهش، زمان و هزینه زیادی مورد نیاز می باشد.
  • مقالات مروری که برای پژوهشگران تازه کار بسیار مناسب می باشد. این مقالات به بررسی مشکلات و تحلیل مقالات منتشر شده می پردازد. این مقالات نیز بوده و میزان کلماتی که می توان در آن ها مورد استفاده قرار داد با توجه به رویکرد و قوانین مجله متفاوت است.
  • مقالات بر اساس مورد بالینی که یکی دیگر از انواع نمونه های چاپ مقاله به حساب می آید که بر اساس موردهای بیماری نوشته می شود که واقعی است و بیمار برای درمان به مطب و یا مراکز درمانی مراجعه نموده است. در این روش از پژوهش تلاش می شود تا علائم و نشانه های بیماری در یک بیمار بررسی شود و درباره درمان بیماری به بحث بپردازند. برای مقالات بالینی احتیاج به تجربه زیادی می باشد و برای تازه کاران مناسب نمی باشد.
  • آزمایش بالینی نیز از نوع پزشکی بوده و بر روی عده زیادی انجام می شود. این مقالات جزء ادبیات اصلی به حساب می آید و دارای متن طولانی می باشد.
  • مقالات نظری نیز برای تحقیق در مورد تحلیل و یا روش های استفاده شده در یک پژوهشی که قبلا چاپ شده است انجام می شود. در این مقالات نویسنده درباره قسمت های ضعیف و قوی مقاله نظر خود را اعلام می کند که معمولا مقالاتی کوتاه می باشند.
  • تفسیر مقاله نیز به این معناست که نویسنده مقاله کوتاهی را برای جلب نظر به یک مقله و یا کتاب و یا یک گزارش ارائه می دهد و علت این را که چرا به این مقاله یا کتاب پرداخته اند را در این مقالات بیان می کنند.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :