تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

انتخاب نادرست مجله برای چاپ مقاله

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 14 آذر 1397 در ساعت 16 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر مقاله تان را نوشته اید و می خواهید آن را برای چاپ مقاله آماده کنید باید دست نگه دارید. قبل از آغاز به ویرایش مقاله شما باید مجله ای را که برای چاپ مقاله شما مناسب است انتخاب کرده و سپس با توجه به قوانین آن مجله، مقاله را ویرایش کنید در غیر اینصورت ممکن است مجبور باشید با توجه به نوع و قوانین مجله ای که در آینده انتخاب می کنید مجبور به دوباره کاری شوید. دوم اینکه شما باید برای چاپ مقاله ، مجله ای مناسب انتخاب نمایید تا در مرحله بررسی مقاله شما رد نشود. در انتخاب مجله برای چاپ مقاله مشکلاتی به وجود می آید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره ای می کنیم، پس با ما همراه باشید.

اول اینکه مجله ایی که برای چاپ مقاله انتخاب می کنید ممکن است با موضوع مقاله شما منطبق نباشد. به طور کلی بسیاری از مجلات موضوعاتی را برای چاپ مقاله در نظر می گیرند و شما در انتخاب مجله باید اطلاع کاملی از آن موضوعات داشته باشید.

از دیگر نکاتی که باید در انتخاب مجله به آن توجه داشته باشید این است که امکان دارد که موضوع مقاله ارتباط با مجله داشته باشد ولی از مطالب به روز و داغ مجله نباشد که در انتخاب مجله این مورد را نیز باید در نظر داشته باشید.

یکی دیگر از مواقعی که امکان رد مقاله شما توسط سردبیر وجود دارد این است که موضوع مقاله شما از موضوعات داغ مجله است اما به لحاظ دید نظری و روش تحقیق و شکل تحقیق و نتایج  ممکن است با مجله همراهی نداشته باشد که در این صورت سردبیر مجله مقاله شما را رد خواهد کرد.

معمولاً زمانی مجله نادرستی را برای چاپ مقاله انتخاب می کنیم که درباره موضوعات مرتبط با مجله به خوبی تحقیق نمی کنیم. برای آشنایی با حوزه فعالیت مجله مورد نظر باید قسمت معرفی مجله و همچنین نوشته های سردبیران را که می توانید در قسمت مجزایی از سایت مجله بیابید با دقت زیادی مطالعه نمایید. در این بخش ها شما می توانید بخوانید که مجله در چه حوزه ای کار می کند و علاقمند به چاپ مقاله در چه موضوعاتی می باشد و چه موضوعاتی را کار نمی کند که در صورت ارسال این مقالات آن ها را مردود اعلام می کند. یکی دیگر از کارهایی که باید جهت جلوگیری از انتخاب مجله ای نامناسب برای چاپ مقاله انجام دهید این است که چندتا از آخرین مقاله هایی که توسط مجله مورد نظرتان به چاپ رسیده است را بررسی نمایید و اگر موضوعی که شباهتی به موضوع شما نداشته باشد را پیدا نکردید در انتخاب مجله شک کنید.

شما برای چاپ مقاله باید با مجله های تخصصی به خوبی آشنایی داشته باشید چون بسیاری از مواقع عنوان مجله به نظر برای چاپ مقاله شما مناسب به نظر نمی آید اما با نگاهی به مقالات چاپ شده در آن ها می توانید به این نتیجه برسید که مجله برای چاپ مقاله شما مناسب می باشد. آشنایی با این مجلات در شروع راه بسیار مهم است زیرا  در صورت آشنایی با مجلاتی که سطح متوسطی دارند می توانید بیشتر به چاپ مقاله خود امیدوار باشید تا چاپ مقاله ISI یا چاپ مقاله  Scopus که چاپ مقاله در آن ها بسیار مشکل می باشد. روش دیگری که می توانید برای انتخاب مجله برای چاپ مقاله انتخاب نمایید این است که خلاصه ای از مقاله تان را برای به شخصی که در حوزه تحقیقاتی شما سال هاست فعالیت می کند فرستاده و از وی برای انتخاب مجله راهنمایی بگیرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :