تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

از مبانی ترجمه مقاله بیشتر بدانید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 14 آذر 1397 در ساعت 16 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در ترجمه مقاله ، متن باید به گونه ای به زبان مقصد برگردانده شود که در معنی و ظاهر جمله چیزی اضافه و یا کسر نشود. جمله ای که به آن اشاره داشتیم به لحاظ نظری کاملاً درست است ولی شما نمی توانید جمله ای را بدون اینکه تغییر در آن بدهید به زبان مقصد برگردانید. مهمترین دلیلش هم این است که هر زبانی واژگانی مختص به خود دارد و در صورت ترجمه کلمه به کلمه نمی توانید ترجمه مقاله را انجام دهید زیرا در این صورت ممکن است اصلا نتوانید منظور جمله را به درستی به خواننده خود برسانید. بنابراین در ترجمه مقاله لزوماً بخشی از جمله می تواند حذف شود و یا گاهی نیاز به اضافه کردن جمله ای دارید که با توجه به زبان مبدا و مقصد متفاوت می باشد که این کار باید به درستی توسط مترجم انجام شود.

برای چاپ مقاله ISI و یا چاپ مقاله PubMed و یا چاپ مقاله در سایر مجلات بین المللی که به زبان انگلیسی می باشد شما ناچار به ترجمه مقاله از فارسی به انگلیسی خواهید بود. بنابراین شما اگر مقاله ای به زبان فارسی دارید و می خواهید آن را به چاپ مقاله ISI و یا دیگر مجلات برسانید باید ترجه مقاله را از فارسی به انکلیسی را به درستی و با رعایت اصول ترجمه انجام دهید. برای ترجمه مقاله ISI کار ترجمه مقاله را باید به کسی بسپارید که در زمینه تحقیقاتی شما به خوبی اطلاعات داشته باشد.  زیرا هر رشته ای  که شما در آن مقاله ای داشته باشید در آن از اصطلاحاتی استفاده شده است که باید مترجم از آن ها مطلع باشد تا بتواند ترجمه مقاله را به درستی انجام دهد. بنابراین چنانچه شما خودتان نمی توانید ترجمه مقاله را به درستی انجام دهید باید برای این کار به موسساتی معتبر که در این زمینه تخصص لازم را دارند مراجعه نمایید. موسسه آینده برتر با داشتن متخصصانی در تمامی رشته ها دارای تجربه ای ارزنده در زمینه ترجمه مقاله در انواع زمینه های می باشد.

یکی دیگر از مواقعی که شما نیاز به ترجمه پیدا می کنید زمانی است که در یک زمینه می خواهید مقاله ای ارائه دهید که برای آن نیاز دارید برخی از مقالات ISI را بخوانید. اگر به راحتی نمی توانید مقالات انگلیسی را مطالعه نمایید بهترین راه استفاده از ترجمه مقاله ISI توسط افراد معتبر و مطمئن می باشد. از آنجا که ترجمه مقاله ISI نیازمند داشتن تخصص و توجه به نکات ریز مقاله می باشد باید کار ترجمه مقاله ISI را به افرادی مطمئن بسپارید تا بتواند به خوبی از عهده تمام زیر و بم های ترجمه مقاله بر آید.

شما در صورتی که می خواهید کار ترجمه مقاله ISI را انجام دهید و یا می خواهید برای چاپ مقاله ISI اقدام به ترجمه مقاله از زبان فارسی به انگلیسی نمایید می توانید با شماره های درج شده در سایت موسسه آینده برتر تماس بگیرید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :