تلفن تماس : ٠٢١٢٢٣٩٤٨٣٠    info@publishteam.com

ارسال مقاله برای چاپ مقاله در دو مجله ممنوع

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 15 بهمن 1397 در ساعت 11 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بسیاری از دانشجویان و پژوهشگرن به منظور تسریع در روند چاپ مقاله اقدام به ارسال مقاله به دو مجله می کنند تا هر کدام زودتر چاپ شود دانشجو سریع تر به هدف خود برسد اما اشتباه نکنید ارسال مقاله برای دو مجله خطراتی جدی را به همراه دارد که باید از ارسال مقاله به شکل همزمان به مجله به شکل جدی خود داری نموده تا در آینده دچار مشکل نشوید همچنین از نظر اخلاق علمی نیز دلیلی برای چاپ مقاله در دو مجله وجود ندارد و این کار هدر دادن زمان سردبیران و داوران یک مجله می باشد.

عواقب ارسال یک مقاله برای دو مجله

اصولاً باید برای چاپ مقاله این موضوع را در نظر داشته باشید که نمی توانید به منظور چاپ مقاله در دو مجله برای یک مقاله اقدام نمایید و اگر این کار را انجام دهید و سردبیران مجله متوجه این موضوع شوند در بهترین حالت مقاله شما را رد خواهند کرد اما احتمال رفتن شما به لیست سیاه مجله نیز وجود دارد که با این کار شما برای همیشه دیگر نمی توانید مقاله خود را به منظور چاپ مقاله به آن مجله ارسال نمایید و اگر مجله مد نظر شما یکی از مجلات ISI باشد و شما به دلایل مختلفی نیاز به چاپ مقاله  ISI داشته باشید می توانید تا پایان زندگی علمی خود با مشکلات زیادی در چاپ مقاله ISI برخورد داشته باشید که اصلا خوشایند نمی باشد.

به دلیل زیاد بودن زمان روند پذیرش مقاله طولانی می شود همچنین عجله بسیاری از پژوهشگران برای چاپ مقاله می تواند آن ها را با مشکلات عدیده ای مواجه نماید. ارسال مقاله برای بیش از یک مجله می تواند جایگاه علمی اساتید و پژوهشگران زیر سوال ببرد. به دلیل اهمیت این موضوع بسیاری از مجلات اقدام به دریافت نامه ای از نویسنده مقاله می کنند و از وی تعهد می گیرند که مقاله ارسالی برای مجله ای دیگر ارسال نشده باشد.

دلایل ممنوعیت ارسال مقاله برای دو مجله

یکی از دلایل ممنوعیت ارسال و چاپ مقاله در دو یا چند مجله این است که سردبیران و کسانی که مقاله را برای چاپ مقاله بررسی می نمایند زمان زیادی را برای بررسی مقاله صرف می کنند که معمولا زمان زیادی برای انجام این کار ندارند و همچنین بررسی مقاله دارای هزینه های زیادی است و نیازی به بررسی مقاله توسط دو مجله می باشد بنابراین به دلیل صرفه جویی در زمان پژوهشگران قوانین محکمی برای جلوگیری از ارسال مقاله به دو مجله گذاشته شده است. دومین دلیل که برای ممنوعیت ارسال مقاله به دو مجله وجود دارد این است که اگر مشخص شود یک مقاله در دو مجله به چاپ رسیده است بنابراین مشکلاتی را برای سردبیران وجله ها ایجاد می نماید و باید مقاله توسط سردبیران باطل اعلام شده و به نویسنده مقاله اطلاع داده شود که همه این ها وقت و هزینه های زیادی را در بر خواهد داشت.

در بسیاری از موارد برخی از داوران برای دو مجله داوری می کنند که در این صورتسریع موج تکراری بودن مقاله می شوند و شما را به لیست سیاه برای ارسال مقاله اضافه می کنند و شما دیگر نمی توانید اقدام به چاپ مقاله در این مجله نمایید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :